top of page

Płodność kobieca

Płodność kobiety związana jest z harmonijnym działaniem jej organizmu. W Medycynie Chińskiej korzysta się między innymi z następujących pojęć do opisu stanu zdrowia:

Yin –  krew, czyli baza substancjalna. Potrzebna jest pewna pełnia zasobów Yin, dzięki której może być wyprodukowane zdrowe i silne jajeczko.

Potrzebne jest również ciepło i cyrkulacja krwi oraz energii, którą w Medycynie Chińskiej nazywa się Qi, aby mogło ono prawidłowo się zagnieździć i rozwijać , czyli aspekt Yang.

Bardzo ważny jest swobodny przepływ energii Qi w ciele, aby wszystkie procesy mogły

prawidłowo zachodzić. Niezbędnym aspektem jest również libido.W przypadku kiedy kobieta nie może zajść w ciążę, podczas badania ustalane jest, jaki z czynników powoduje dysharmonię w prawidłowym działaniu organizmu. Pod tym kątem ustalana jest terapia oparta na akupunkturze, ewentualnie ziołach, zaleceniach dietetycznych i innych tak, aby został przywrócony stan równowagi i kobieta mogła zajść w ciążę, donosić ją i urodzić zdrowe dziecko.

Długość takiej terapii jest indywidualna, w zależności od rodzaju zaburzeń cyklu i innych. Zazwyczaj minimalny czas, jaki jest potrzebny to 120 dni – jest to czas budowania się jajeczka.  Często jest konieczność przywrócenia prawidłowego regularnego cyklu menstruacyjnego – to również wymaga co najmniej 3 pełnych cykli.

W ciąży również można wykonywać akupunkturę wspierającą kobietę oraz dziecko.

1. Przygotowanie do ciąży to m.in.:

  • regulacja cyklu

  • regulacja poziomu hormonów (FSH, AMH)

  • wspomaganie budowania endometrium

  • wspomaganie pęknięcia pęcherzyka Grafa – uwolnienie jajeczka


Okres pracy to minimum 3 pełne cykle.

 2. Wspomaganie procesu IVF – In Vitro.

  • przygotowanie do zagiegu – pukty wymieniene powyżej w pkt. 1

  • zabiegi akupunktury wspomagajęce kolejne etapy procedury In Vitro np. przed transferem, inseminacją itd

Yorumlar


bottom of page